Posjet tvrtki KIM Mljekara Karlovac

Objavljeno: 21. 12. 2017. , Ažurirano: 27. 12. 2017.

Predsjednik ŽK Karlovac Zlatko Kuzman i direktor Damir Furdek, posjetili su 20. prosinca Mljekaru Karlovac. Tom prigodom razgledani su proizvodni pogoni i skladišni prostori te razmijenjene informacije o poslovanju s direktoricom tvrtke Andreom Bušić.

KIM je srednje velika tvrtka i dio je multinacionalne Lactalis grupe iz Francuske. Rezultati poslovanja pokazuju rast u svim segmentima proizvodnog programa, a posebno ohrabruje činjenica o porastu izvoza te proširenje proizvodnog asortimana linije proteinskih i drugih obogaćenih mliječnih proizvoda kao i fermentiranih proizvoda.

"Žalosti činjenica, koja je ujedno odraz sveukupnih kretanja u poljoprivredi, nedostatka domaćeg mlijeka, osobito od lokalnih kooperanata. Činimo sve kako bi se posustalom stočarstvo dao novi impuls", istaknula je direktorica Bušić.

Direktorici su predstavljene usluge Komore i novi projekti poput dualnog obrazovanja i digitalne komore, uz isticanje posebnosti koje nudi ŽK Karlovac.