Otvoren 19. Croatia Boat Show u Splitu

Objavljeno: 06. 04. 2017. , Ažurirano: 06. 04. 2017.

''Nautički turizam jedna je od posebno perspektivnih grana hrvatskog turizma, koja kao i ostali segmenti turizma bilježi pozitivne rezultate, ali i zahtijeva posebnu pažnju. U proteklih deset godina bilježimo povećanje od 45% u broju najmova te impresivnih 340% u broju plovila. U prošloj, 2016. godini, u odnosu na godinu prije, imali smo rast od 13% u broju čarter-tvrtki te rast od 22,9% u dolascima čarter-gostiju i 23,7% u ostvarenim noćenjima'', rekla je na svečanom otvorenju 19. Croatia Boat Showa direktorica Županijske komore Split Vesna Friedl.

Nastojeći dati svoj doprinos rješavanjem pitanja važnih za struku, ŽK Split će tijekom nekoliko sajamskih dana biti domaćin sastanaka udruženja turističkih brodara i chartera.

19. međunarodni nautički sajam Croatia Boat Show održava se od 5. do 9. travnja na splitskoj Zapadnoj obali. Ove je godine sajam okupio stotinjak brodova izloženih na kopnu i u moru te po riječima organizatora, osnivača i vlasnika sajma Vicenca Blagaića i direktora Roberta Šormaza pokazuje oporavak tržišta. Znatno veći rast i značajan iskorak organizatori najavljuju za iduću godinu, na jubilarnom dvadesetom izdanju.

Uz brodove, svoje mjesto na sajmu imaju i proizvođači nautičke opreme, čarter-tvrtke te predstavnici luksuznih automobila.

Na svečanosti otvorenja sajma sudjelovali su i župan splitsko-dalmatinski Zlatko Ževrnja, gradonačelnik Splita Ivo Baldasar te direktorica Turističke zajednice grada Splita Alijana Vukšić.

Nautički turizam jedan je od najperspektivnijih i najatraktivnijih segmenata turističke ponude Hrvatske. Uz goste iz Hrvatske, većinom nam dolaze oni iz Zapadne Europe, pri čemu prednjače gosti iz Njemačke, Austrije i Italije.

Od ukupnog broja (139) luka nautičkog turizma u RH, njih gotovo 20% (27) nalazi se u Splitsko-dalmatinskoj županiji, koliki je bio i udio ove županije u ostvarenom prihodu luka nautičkog turizma u 2016. godini.