Izvor: HGK

Osnovan Odbor za suradnju s međunarodnim financijskim institucijama Udruženja banaka HGK

Objavljeno: 28. 11. 2016. , Ažurirano: 28. 11. 2016.

Na konstituirajućoj sjednici Odbora za suradnju s međunarodnim financijskim institucijama Udruženja banaka HGK, održanoj 25. studenog 2016. godine u Hrvatskoj gospodarskoj komori, za predsjednika Odbora na mandat od četiri godine jednoglasno je izabrana Vesna Muratović, izvršni direktor financijskih institucija i cash managementa iz Raiffeisenbank Austria d.d., a za zamjenika predsjednika jednoglasno je izabran Boris Borzić, Direktor Odjela upravljanja aktivom i pasivom iz Société Générale-Splitska banka d.d.

Aktivnosti ovog Odbora bit će usmjerene na razvoj i unaprjeđenje suradnje banaka s EBRD-om, Svjetskom bankom, EIB-om i drugim međunarodnim financijskim institucijama, te Ministarstvom financija - Sektorom za međunarodne financijske institucije i HNB-om kroz različite oblike suradnje: stručne rasprave, edukacije i okrugle stolove za banke i gospodarstvenike na određene specifične teme, a dio aktivnosti bit će vezan i uz suradnju sa ICC-Hrvatska. Na sjednici je raspravljano i o aktivnostima Odbora u sljedećoj godini.

Predstavnici Sektora za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize predstavili su usluge koje HGK pruža svojim članicama, istaknuvši promociju bankarske industrije i tržišta kapitala te edukativne aktivnosti namijenjene građanima i poduzetnicima koje Sektor provodi u okviru projekta financijske pismenosti kao i edukacije koje su namijenjene djelatnicima financijskih institucija. Izuzetno je važna i suradnja s mjerodavnim institucijama i državnim tijelima kod donošenja i izmjene zakonskih i podzakonskih akata, koja u okviru aktivnosti Sektora zauzima posebno mjesto kao i istraživanje kartičnog poslovanja u RH, koje Sektor provodi još od 2000. godine kroz uspješnu suradnju s bankama i kartičnim kućama.