Osnovana Grupacija zaštite na radu Županijske komore Koprivnica

Objavljeno: 07. 06. 2017. , Ažurirano: 13. 06. 2017.

U HGK – Županijskoj komori Koprivnica 13. lipnja osnovana je Grupacija zaštite na radu. Osnivačkoj sjednici prisustvovali su stručnjaci zaštite na radu, predstavnici tvrtki s područja Koprivničko-križevačke županije. Za predsjednicu Grupacije zaštite na radu jednoglasno je izabrana Vesna Đureta, voditeljica Službe zaštite na radu, Belupo d. d. Koprivnica,  za zamjenika predsjednika izabran je Marijan Matočec, direktor Poslovne jedinice Zagrebinspekta u Koprivnici, a tajnica Grupacije biti će Vlatka Grotić-Samaržija iz HGK – Županijske komore Koprivnica.

Članovi Grupacije izrazili su zadovoljstvo inicijativom za organiziranim djelovanjem stručnjaka zaštite na radu te su istaknuli brojne teme od zajedničkog interesa koje će se razraditi na nadolazećim sjednicama Grupacije. Osnivačkoj sjednici prisustvovao je i viši inspektor zaštite na radu Inspektorata rada Ministarstva rada i mirovinskog sustava Željko Križić koji je obavijestio prisutne o novim propisima u izradi, koji se odnose na djelatnost zaštite na radu, te je naglasio dobru suradnju s predstavnicima gospodarstva.