Okrugli stol Tradicija gradnje nebodera u Splitu u sklopu sajma SASO 2017

Objavljeno: 23. 10. 2017. , Ažurirano: 24. 10. 2017.

Hrvatska gospodarska komora i Županijska komora Split u suradnji s Gradom Splitom, Fakultetom građevinarstva, arhitekture i geodezije Split i Društvom arhitekata Split, organiziraju u okviru stručnog programa međunarodnog sajma SASO 2017 okrugli stol Tradicija gradnje nebodera u Splitu, koji će se održati u četvrtak, 26. listopada, u 16 sati u kongresnoj dvorani Spaladium arene.

Neka su od pitanja o kojima će se na stolu raspravljati: što predstavlja neboder kao tipologija i koji je njegov značaj u urbanom kontekstu grada; koja je strategija lociranja visokih zgrada u prostornom tkivu Splita; odnos nebodera prema neposrednom okružju; jesu li neboderi rješenje limitiranog prostora gradnje i povećane potražnje za stanovima; kako urbanistički definirati gradnju nebodera; utjecaj nebodera na infrastrukturu i sigurnost stanovništva te kako gustoća stanovanja u stambenim neboderima utječe na život i ponašanje ljudi u sociološkom smislu.

Program okruglog stola nalazi se u pratećim dokumentima.

Ulaz je slobodan, a za dodatne informacije kontakt-osoba u ŽK Split je Rade Maršić, Odsjek za promet i veze, tel.: 321-115, elektronička adresa: rmarsic@hgk.hr.