Održana Skupština Lokalnog partnerstva za zapošljavanje Primorsko-goranske županije

Objavljeno: 22. 05. 2017. , Ažurirano: 23. 05. 2017.

Lokalno partnerstvo za zapošljavanje (LPZ) Primorsko-goranske županije održalo je svoju skupštinu 19. svibnja u Riječkoj razvojoj agenciji Porin d. o. o. Tom je prilikom izabrano rukovodstvo LPZ-a čijom je predsjednicom postala Doris Sošić, predstavnica Riječke razvojne agencije Porin d. o .o., a za dopredsjednike su izabrani Vita Dujmović, predstavnica Hrvatske gospodarske komore - Županijske komore Rijeka i Željko Marković, predstavnik Hrvatskog zavoda za zapošljavanje - Regionalni ured Rijeka. Lokalnom partnerstvu za zapošljavanje pristupilo je novih sedam članica te LPZ sada ima 32 članice.

Članice LPZ-a raspravile su i prihvatile prijedlog izmjena Akcijskog plana Strategije razvoja ljudskih potencijala koji, nakon tih izmjena, sadrži 76 projektnih prijedloga ukupne vrijednosti  u iznosu od 12.303.058,23 eura. Dodatno, budući da je objavljen Poziv za lokalne inicijative za poticanje zapošljavanja - faza III, razmatrani su projektni prijedlozi članica koji će se prijaviti na spomenuti poziv.

Ciljevi Lokalnog partnerstva za zapošljavanje:

• Prepoznavanje ideja, problema i svih drugih pitanja koja se tiču politike zapošljavanja
  • Unapređivanje koordinacije mjera u vezi sa zapošljavanjem
  • Razvijanje županijske Strategije razvoja ljudskih potencijala