Autor: HGK

Održana sjednica Odbora za poslovanje sa stanovništvom Udruženja banaka HGK

Objavljeno: 16. 11. 2016. , Ažurirano: 17. 11. 2016.

Na izbornoj sjednici Odbora za poslovanje sa stanovništvom Udruženja banaka HGK, održanoj 14. studenoga u Hrvatskoj gospodarskoj komori, za predsjednika Odbora na mandat od četiri godine izabran je Andrej Kopilaš, direktor Mreže poslovanja s građanstvom, iz Société Généralea - Splitske banke, a za zamjenicu predsjednika izabrana je Kristina Kričanski, direktorica Sektora poslova sa stanovništvom iz KentBanka.

Predstavnici Sektora za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize članovima Odbora predstavili su usluge koje HGK pruža svojim članicama, a posebice su istaknuli aktivnosti u vezi s istraživanjem i analizom kartičnog tržišta te financijskom pismenošću potrošača, u kojima značajnu ulogu imaju banke. Najavili su novi projekt Sektora – Edukacija za financijske institucije (FED – HGK), koji će na jednomu mjestu, u okviru jedne institucije, omogućiti edukaciju o financijskom sektoru.

HGK intenzivno radi na povezivanju financijskih institucija i gospodarstvenika, a u tom kontekstu važnu ulogu ima konferencija Dan hrvatskih financijskih institucija, koju je ove godine HGK organizirala u suradnji s Ekonomskim  fakultetom Zagreb te uz visoko pokroviteljstvo predsjednice Republike Hrvatske 20. listopada u Zagrebu te je okupila više od 300 sudionika, predstavnika financijskih institucija, regulatornih agencija, resornih ministarstava i gospodarstvenike.