Komora Zagreb suorganizator desetoga zagrebačkog Sajma poslova

Objavljeno: 14. 11. 2016. , Ažurirano: 15. 11. 2016.

Regionalni ured Zagreb i Hrvatski zavod za zapošljavanje, u suradnji s Obrtničkom komorom Zagreb i HGK – Komorom Zagreb, organizirali su u zagrebačkomu Pučkom otvorenom učilištu deseti Sajam poslova Zagreba i Zagrebačke županije. Sajam je otvorio pomoćnik ministra rada i mirovinskog sustava Mario Bebić, a okupljenima su se obratili Ante Lončar, v. d. ravnatelja HZZ-a, Marija Halić, v. d. predstojnice Regionalnog ureda Zagreb HZZ-a, Damir Fašaić, pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo Zagrebačke županije te Mirka Jozić, pročelnica Ureda za gospodarstvo, rad i poduzetništvo Grada Zagreba.

Na Sajmu poslova predstavilo se više od 90 poslodavaca sa svojim djelatnostima i potrebama za radnom snagom te su istaknuli tražene kompetencije za pojedina radna mjesta. S druge strane, nezaposlene osobe u izravnom su kontaktu s poslodavcima imale mogućnost predstaviti se, ostaviti životopis i dogovoriti termin za razgovor. U okviru Sajma prisutni su mogli sudjelovati u više tribina i okruglih stolova, a procjenjuje se da je sve skupa bilo oko 5000 nezaposlenih osoba i onih koji traže zaposlenje.