Obrt za preradu drva 'Tomislav 2' zapošljava 42 djelatnika i postaje dragovoljan član HGK

Objavljeno: 31. 03. 2017. , Ažurirano: 31. 03. 2017.

Direktorica ŽK Bjelovar Martina Posavac i viši stručni suradnik Igor Brajdić posjetili su 30. ožujka obrt "Tomislav 2" u Ćurlovcu pokraj Bjelovara i obišli njegove pogone. Uime obrta, predstavnike Komore primili su vlasnik obrta Tomislav Posavac i tehnolog Ivan Kunštek.

Obrt "Tomislav 2" je pilana koja se bavi preradom i uslužnim rezanjem drva. Na tržištu egzistira 30 godina, danas broji 42 zaposlena i u obiteljskom je vlasništvu. Dugogodišnja orijentacija obrta "Tomislav 2" jest lipa i izrada proizvoda od tog drva, a zadnjih je nekoliko godina program proizvodnje proširen i na hrast. Većinu vlastitih proizvoda izvoze, obrt ima vlastite sušare te ulaže u nove tehnologije, što znači da ulaže u ruralni razvoj Bjelovarskoga kraja.

Zadovoljni ostvarenom suradnjom sa Županijskom komorom Bjelovar, posebno oko praćenja aktualnosti u drvno-prerađivačkom sektoru za koji je zadužen Igor Brajdić, odlučili su se dragovoljno učlaniti u HGK, čime će se dosadašnja suradnja još pojačati.