Izvor: HGK ŽK Sisak

O društvenom poduzetništvu na sjednici Upravnog odbora Lokalnog partnerstva za zapošljavanje Sisačko-moslavačke županije

Objavljeno: 25. 01. 2017. , Ažurirano: 26. 01. 2017.

Osnivanje tematske radne skupine unutar Lokalnog partnerstva za zapošljavanje (LPZ) Sisačko-moslavačke županije pokazatelj je prepoznavanja važnosti društvenog poduzetništva za gospodarski razvoj.

Lokalno partnerstvo za zapošljavanje Sisačko-moslavačke županije nastavlja s radom. U Hrvatskom zavodu za zapošljavanje – Područnom uredu Sisak, u utorak, 31. siječnja, Upravni će odbor LPZ-a Sisačko-moslavačke županije (SMŽ) održati svoju sjednicu.

Ovdašnji LPZ predstavlja model za uspješniju međusektorsku koordinaciju u pripremi i donošenju politika u vezi sa stvaranjem i jačanjem ljudskih potencijala u skladu s potrebama na tržištu rada. Županijska komora Sisak, kao partner u LPZ-u, aktivno sudjeluje u Upravnom odboru LPZ-a, odnosno u Radnoj skupini za razvoj društvenog poduzetništva LPZ-a SMŽ za razdoblje 2017.-2020.

Vremenski okvir aktivnosti usklađen je s okvirom Strategije razvoja ljudskih potencijala Sisačko-moslavačke županije za razdoblje 2014.-2020. godine, Strategijom razvoja društvenog poduzetništva koja je također važeća do 2020. godine te Institucionalnim okvirom za korištenje Europskih strukturnih i investicijskih fondova u financijskom razdoblju 2014.-2020.

Osnivanje tematske radne skupine unutar LPZ-a pokazatelj je prepoznavanja važnosti društvenog poduzetništva za gospodarski razvoj. S obzirom na to da je društveno poduzetništvo zapravo poslovanje na načelima društvene, okolišne i ekonomske održivosti, vjerujemo da razvoj društvenog poduzetništva može ponuditi rješenja za trenutne izazove poput dugotrajne nezaposlenosti, socijalne isključenosti ranjivih skupina na tržištu rada te nedovoljnoga korištenja resursa ruralnih područja.

Svrha Radne skupine za razvoj društvenog poduzetništva jest unaprijediti proces zapošljavanja, poticati samozapošljavanje i promicanje socijalne kohezije i uključivanja ranjivih skupina u gospodarski i društveni život zajednice, osmišljavanjem i provođenjem mjera i aktivnosti u vezi sa zapošljavanjem, s ciljem praćenja i revidiranja Strategije razvoja ljudskih potencijala te Razvojne strategije Sisačko-moslavačke županije.