Nastup hrvatskih vinara na festivalu vina INTERFEST 2016.

Objavljeno: 28. 06. 2016. , Ažurirano: 04. 07. 2016.

U Novom Sadu je od 16. lipnja do 18. lipnja 2016. godine održan 13. Međunarodni festival vina „INTERFEST 2016” na kojem su u organizaciji HGK - Komore Zagreb nastupile Udruge Plavac mali i Pelješki vinski puti s Pelješca, Belje, Osilovac iz Feričanaca sa svojim brendom Feravino, Vallis Aurea delikatese iz Požege (vina Bartolović) i OPG Brzica Ivo iz Erduta (vina Brzica)

U Novom Sadu je od 16. lipnja do 18. lipnja 2016. godine održan 13. Međunarodni festival vina „INTERFEST 2016” na kojem su u organizaciji HGK - Komore Zagreb nastupili: Udruge Plavac mali i Pelješki vinski puti s Pelješca, Belje d.d. iz Darde, Osilovac d.o.o. iz Feričanaca sa svojim brendom Feravino, Vallis Aurea delikatese d.o.o. iz Požege (vina Bartolović) i OPG Brzica Ivo iz Erduta (vina Brzica).

Festival je, pod pokroviteljstvom Turističke organizacije Novog Sada i Grada Novog Sada, okupio proizvođače vina, turističke organizacije i sve one koji se bave proizvodnjom, distribucijom i promocijom vina. Nastupilo  je ukupno osamdesetak izlagača iz Srbije, Makedonije, Crne Gore, Slovenije, Španjolske, Italije, Mađarske, Portugala i Hrvatske, a ove su godine po prvi puta izložena i vina s grčkog otoka Samos. Posjetioci su imali priliku nazočiti i edukaciji s degustacijom vina čija je tema „Vinski bonton” izazvala veliki interes svih eno znatiželjnika.

Hrvatski izlagači su osim vina, imali prigodu predstaviti i svoja maslinova ulja, te razmijeniti iskustva s vinarima iz ostalih zemalja. Osobit interes izazvala su vina naših autohtonih sorti od kojih izdvajamo malvaziju, žlahtinu i plavac mali.