Predstavnik HGK uključen u EU projekt ” Razvoj investicijskog okruženja”
04.07.2012
Predstavnik HGK Županijske komore Sisak uključen je u projekt Ministarstva gospodarstva, rada i poduzetništva „Razvoj investicijskog okruženja“. Riječ je o  jednom od najvrijednijih ugovora o uslugama financiranih od strane Europske unije koji se trenutno provode u Republici Hrvatskoj. Njegova vrijednost iznosi 2,5 milijuna eura, od čega EU financira 75 posto, a RH 25 posto. Provedba ovog IPA projekta započela je 01. veljače 2010. godine, trajanje projekta je 20 mjeseci. U sklopu projekta „Razvoj investicijskog okruženja“, koji se realizira korištenjem pretpristupne pomoći EU – IPA komponenta III C, i koji je dio Operativnog programa za regionalnu konkurentnost 2007 – 2009, planirano je 8 županija certificirati po osnovi “Program certificiranja regija za ulaganja” (ICPR - Investment Certification Programme for Region). Krajnji korisnici ovog projekta su županijske administracije i druge relevantne institucije na županijskoj razini, kao što su regionalne razvojne agencije, županijske komore itd. Sve institucije uključene u projekt surađuju kako bi promovirale županiju kao poželjnu destinaciju za ulaganje. Projekt se sastoji iz tri dijela: Informacijski standard, Imovinski standard te Marketinški standard. Predstavnik HGK Županijske komore Sisak uključen je u Informacijski standard.
Kategorija: