Strukovna skupina putničkih agencija Komore Zagreb

Strukovna skupina putničkih agencija Komore Zagreb osnovana je 8. srpnja 2015. godine, a okuplja putničke agencije i turoperatore s područja Grada Zagreba i Zagrebačke županije, djelujući u okviru Udruženja putničkih agencija pri Hrvatskoj gospodarskoj komori. U skladu s Poslovnikom, uže vodstvo čini sedmeročlano Vijeće Strukovne skupine putničkih agencija Komore Zagreb. Programski naglasak stavljen je na aktualne teme koje su interesu razvoja te djelatnosti, a odnose se na zakonsku regulativu, posebice u dijelu poreznog okvira, uz stavljanje agencija u ravnopravan položaj s ostalim poduzetnicima u turizmu. Program obuhvaća i suradnju s resornim državnim i lokalnim institucijama, krovnim Udruženjem pri HGK-u, turističkim zajednicama i HTZ-om, a u pogledu bržeg rješavanja uočenih zapreka koje su ujedno i kočnica na putu daljnjeg razvoja te djelatnosti. Naglasak je stavljen na lobiranje za interese struke i percepciju putničkih agencija kao nositelja razvoja turizma.

• Predsjednica: Vesna Pritchard, Globtour Event d.o.o.
• Zamjenica predsjednice: Biserka Zorbas, Croatia expres putnička agencija d.o.o.

Contacts

• Komora Zagreb Adresa: Draškovićeva 45 10 000 Zagreb Email: hgkzg@hgk.hr Tel: +385 1 460 6777 Fax: +385 1 460 6813 Fax 1: +385 1 460 6803 predsjednik: dr. sc. Zlatan Fröhlich direktor: Mladen Stević
  • Vesna Krišto Senior Expert Associate Tel: +385 1 460 6792 Email: vkristo@hgk.hr