Strukovna skupina poslovanja nekretninama Komore Zagreb

Strukovna skupina poslovanja nekretninama Komore Zagreb osnovana je 20. svibnja 2015. godine, a okuplja tvrtke iz nekretninskog sektora s područja Grada Zagreba i Zagrebačke županije. Svoj rad temelji na suradnji s krovnim Udruženjem poslovanja nekretninama pri Hrvatskoj gospodarskoj komori i njegovim Vijećem kao predstavničkim tijelom u koje ulazi i vodstvo Strukovne skupine poslovanja nekretninama Komore Zagreb. Osnivanje ove Strukovne skupine inicirale su same tvrtke koje se bave prometom nekretninama i koje su ocijenile da postoje zajednička pitanja i zajednički interesi, uz moguć bolji pristup njihovom rješavanju kroz strukovnu povezanost. U središte aktivnosti stavljena je kampanja jačanja imidža struke; bolja komunikacija među agencijama; kontinuirano poslovno usavršavanje agenata koji se bave posredovanjem u prometu nekretninama, pri čemu uvjet treba biti položen stručni ispit; predlaganje rješenja u interesu za struku kroz prateću zakonsku regulativu; suradnja s resornim institucijama lokalne i regionalne samouprave kroz inicijative u pogledu profesionalizma struke, primjerice, bržeg pristupa gruntovnicama itd.. Program rada bit će nadograđivati će se sukladno aktualnim kretanjima u toj djelatnosti, uočenim problemima i interesima struke.

• Predsjednica: Lana Mihaljinac Knežević, direktorica agencije Zagreb West d.o.o.
  • Dopredsjednice: Ivana Čikić, direktorica agencije Dom Ekspert d.o.o. i Dajana Furgala Šuper, direktorica Orbit nekretnina d.o.o.

Contacts

• Komora Zagreb Adresa: Draškovićeva 45 10 000 Zagreb Email: hgkzg@hgk.hr Tel: +385 1 460 6777 Fax: +385 1 460 6813 Fax 1: +385 1 460 6803 predsjednik: dr. sc. Zlatan Fröhlich direktor: Mladen Stević
  • Irena Fresl Rendulić Senior Expert Associate Tel: +385 1 460 6816 Email: ifresl@hgk.hr