Autor: Pixabay

Strukovna grupa posrednika u prometu nekretnina Komore Zagreb osnovana je 13. prosinca 2022. godine, a okuplja tvrtke iz nekretninskog sektora s područja Grada Zagreba i Zagrebačke županije. Svoj rad temelji na suradnji s krovnim Udruženjem poslovanja nekretninama HGK i njegovim Vijećem kao predstavničkim tijelom u koje ulazi i vodstvo Strukovne grupe posrednika u prometu nekretnina Komore Zagreb.

Osnivanje Strukovne grupe iniciralo je samo Udruženje, odnosno tvrtke koje se bave prometom nekretninama i koje su ocijenile da postoje zajednička pitanja i zajednički interesi, uz moguć bolji pristup njihovom rješavanju kroz strukovnu povezanost.

U središtu aktivnosti Strukovne grupe je: jačanje imidža struke; bolja komunikacija među agencijama; kontinuirano poslovno usavršavanje agenata koji se bave posredovanjem u prometu nekretninama; predlaganje rješenja od interesa za struku kroz prateću zakonsku regulativu; suradnja s nadležnim institucijama lokalne i regionalne samouprave kroz inicijative u pogledu profesionalizma i olakšavanja rada struke (primjerice, bržeg pristupa gruntovnicama itd.); aktivan rad u Udruženju i Vijeću. Program rada nadograđivat će se sukladno aktualnim kretanjima u predmetnoj djelatnosti, uočenim problemima i interesima struke.

Predsjednica: Lana Mihaljinac Knežević, Zagreb-West d.o.o.

Zamjenik: Tomislav Gregurić, Renova nekretnine d.o.o.

Dopredsjednici: Lada Košuta Vukić, PBZ Card d.o.o. i Filip Vukelić, Bonus nekretnine d.o.o.