SEATEC, međunarodni sajam tehnologija, podugovaranja i dizajna brodica, megajahti i velikih brodova

Objavljeno: 28. 03. 2017. , Ažurirano: 04. 05. 2017.

U Marini di Carrara u Italiji od 29. do 31. ožujka održava se međunarodni sajam tehnologija, podugovaranja i dizajna brodica, jahti i velikih brodova SEATEC 2017. Hrvatski proizvođači sudjeluju na sajmu u organizaciji Hrvatske gospodarske komore – Komore Zagreb još od 2008. godine, a na ovogodišnjem će se sajmu predstaviti tri tvrtke: Flammifer d. o. o. iz Ozlja, Grit inter d. o. o. iz Zagreba i Tema d. o. o. iz Pule.

SEATEC je sajam posvećen sektoru opskrbe u brodogradnji i brodarstvu, uključujući sirovine, dizajn, komponente, tehnologije i podugovaranje, s posebnim naglaskom na izradi rekreativnih plovila te je jedini događaj takve vrste u Italiji i južnoj Europi. Specifičnost je sajma kombinacija trgovine i inovacija te dizajna, pri čemu se ističu predstavljanje i primjena novih tehnologija, a izlagači su tvrtke uključene u proizvodnju komponenti, opreme, strojeva, mehaničkih dijelova i sirovina za brodove i brodogradilišta, uključene u poslove za trećeg partnera, serviseri motora i plovila te tvrtke koje nude dizajn i ostale usluge u pomorskoj industriji.

Ovogodišnji sajam uvodi nove teme i ističe održivost okoliša, odnosno poslovanje s maksimalnim uvažavanjem okoline. Poseban dio izložbe posvećen je brodograđevnom sektoru, osobito u području krstaša, ali i specijaliziranih vojnih plovila manje veličine. Istaknuta je važnost omogućavanja pristupa i korištenja brodica osoba s invaliditetom, koja sve više zaokuplja dizajnere plovila, proizvođače i dobavljače dijelova. Uvedene su i posebne nagrade za izlagače (Qualitec Design, Qualitec Technology Awards, GreenTec), a sajamski će dani biti popraćeni brojnim konferencijama i stručnim treninzima.

Tijekom sajma bit će organizirani i B2B-razgovori za izlagače i pozvane sudionike radi direktnog spajanja kupaca i dobavljača među izlagačima te širenja mogućnosti za poslovnu suradnju.

Istovremeno se održava i COMPOTEC, međunarodna izložba kompozita i srodnih tehnologija, jedino sajamsko događanje u Italiji koje je u potpunosti posvećeno svijetu kompozitnih materijala, rastućem tržištu s mnogim područjima primjene koje se kontinuirano razvija i u kojemu se primjenjuju inovativne tehnologije.

Prošlogodišnji su sajam SEATEC posjetili predstavnici više od 1800 tvrtki, a na sajmu je sudjelovalo više od 400 izlagača.

Više informacija o sajmu na http://sea-tec.it/.