Sastanak s predstavnicima Al-Massa grupe u Komori Zagreb

Objavljeno: 07. 02. 2017. , Ažurirano: 07. 02. 2017.

Predsjednik Komore Zagreb Zlatan Fröhlich 3. veljače primio je direktora tvrtke Al-Massa grupe iz Saudijske Arabije Abdulaziza Hanifa i njegove suradnike te im je predstavio glavne aktivnosti Komore Zagreb, a osvrnuo se i na dosadašnju gospodarsku suradnju Hrvatske i Saudijske Arabije.

U okviru ovoga poslovnog susreta bilo je riječi i o mogućim ulaganjima Al-Massa grupe u Hrvatsku, pri čemu su predstavnici te tvrtke iskazali interes za ulaganja u turističke objekte visoke kategorije te u sektor industrije, osobito energetiku. Al-Massa grupa već ostvaruje uspješnu suradnju s Končarom d. d., s kojim je 2014. potpisala Ugovor o poslovnoj suradnji, na temelju kojeg zastupa prodaju Končarevih generatora i transformatora na tržištu Saudijske Arabije i s tvrtkom Mareton, a uskoro se očekuje i proširenje suradnje. Također, tržište Saudijske Arabije zainteresirano je za uvoz raznih vrsta naših industrijskih proizvoda.

Obostrano je izražena želja za uspostavljanje suradnje između Komore Zagreb i Al-Massa grupe, sa svrhom povećanja ulaganja, međusobne vanjskotrgovinske razmjene Hrvatske i Saudijske Arabije i uspostavljanja novih poslovnih veza pa je u tom pogledu dogovorena razmjena informacija o mogućnostima poslovanja u Hrvatskoj i Saudijskoj Arabiji i investicijskim projektima. Također, direktor Abdulaziz Hanif pozvao je Komoru Zagreb da organizira poslovno izaslanstvo zainteresiranih hrvatskih tvrtki kojima bi se organizirali poslovni susreti u Saudijskoj Arabiji.

Inače, ukupna robna razmjena između Hrvatske i Saudijske Arabije u prvih deset mjeseci prošle godine iznosila je 200 milijuna američkih dolara, od čega je hrvatski izvoz dosegnuo 154 milijuna dolara, dok je uvoz iznosio 46 milijuna dolara.