Sudionici sastanka Foruma
Izvor: HGK

Održana 22. sjednica Foruma komora Ekonomske regije u slivu rijeke Save

Objavljeno: 09. 10. 2017. , Ažurirano: 10. 10. 2017.

U Staroj Topoli (Srbija) je 6. listopada održana 22. sjednica Foruma komora Ekonomske regije u slivu rijeke Save, koji čine predstavnici 17 regionalnih komora iz Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije. U ime Komore Zagreb i hrvatskih županijskih komora na skupu su sudjelovali predsjednici ŽK Sisak Boris Mesarić i Komore Zagreb Zlatan Fröhlich te direktor ŽK Slavonski Brod Krešimir Rudec.

Tijekom sastanka naglasak je stavljen na aktivnosti više radnih grupa koje se bave različitim aspektima gospodarskog razvoja i suradnje na području komora u slijevu rijeke Save. Komora Zagreb koordinira radnu grupu izvoznika te je predložila da se konkretne aktivnosti oko povezivanja i zajedničkih aktivnosti izvoznika s područja regionalnih komora dogovore tijekom sajma Viroexpo 2018 u Virovitici u veljači iduće godine, kada je predviđeno zajedničko sudjelovanje članova na sajmu te održavanje Foruma.

Sudionici Foruma posjetili su i 11. Regionalni sajam privrede koji je okupio 200 izlagača s područja Regionalne privredne komore Sremskog upravnog okruga i susjednih regionalnih komora.