Sudionici konferencije Tesla
Izvor: HGKZG

Konferencija Tesla u Zagrebu 2017 održana u Komori Zagreb

Objavljeno: 11. 07. 2017. , Ažurirano: 18. 07. 2017.

U Komori Zagreb 11. srpnja održana je konferencija Tesla u Zagrebu 2017., kojom se obilježio 161. rođendan Nikole Tesle i 4. Dan Nikole Tesle – dan znanosti, tehnologije i inovacija. Tema konferencije je bila Tesla u znanosti – primjena Teslinih izuma.
U ime Komore Zagreb, koja je i ove godine bila jedan od sudionika te domaćin, sudionike je pozdravio njezin predsjednik Zlatan Fröhlich te čestitao svim članovima Udruge Nikola Tesla – Genij za budućnost, predsjednici Dragici Mihajlović i brojnim volonterima koji su omogućili njezine aktivnosti i popularizaciju djela Nikole Tesle. Mihajlović je uručila priznanje Komori Zagreb za podršku i sudjelovanje u organizaciji manifestacije Tesla & Friends.

U panel-diskusiji u kojoj su sudjelovali Mladen Martinis, Ivan Šimatović, Velimir Abramović, Marin Vuković, a moderirala ju je Mirela Holy, tema su bili Teslini patenti koji nisu zaštićeni iz područja elektrotehnike, strojarstva i tehnologije. Oko nekih izuma i Teslinih istraživanja postoje proturječni stavovi i mišljenja znanstvenika, a za neke se Tesline izume i patente gotovo i ne zna da su izvorno Teslini.

Sudionici konferencije također su se upoznali s novim MBO-T tehnologijama za industrijsku reciklažu komunalnog otpada, o čemu je predavanje održao Đuro Horvat, osnivač i vlasnik tvrtke Tehnix. Ujedno su održane dvije prezentacije, e-mobility – o iskustvima u radu na električnim vozilima koju je održao Tomislav Boško, direktor tvrtke DOK-ING Automotiv, te prezentacija koju je održao Davor Jadrijević Nezavisna istraživanja Teslinog bežičnog prijenosa energije.