Izvor: HGK

Ivica Kovačević, direktor tvrtke Jako vino d.o.o., Bol

Objavljeno: 11. 10. 2015. , Ažurirano: 18. 02. 2020.

Promjene su potrebne, no bez uplitanja politike

Ovim putem izražavam svoju podršku radu HGK koji je prošlih godina dao značajan doprinos udruživanju vinara Hrvatske te njihovom sustavnom izlasku na strana tržišta. Posljednjih nekoliko godina pri HGK su osnovana sva regionalna vinarska udruženja koja su svoj prostor za djelovanje kao i potrebnu stručnu i radnu potporu ostvarivala upravo u prostorima HGK.

Nastupi na najznačajnijim vinskim sajmovima kao i najveće prezentacije hrvatskih vina održane su upravo uz organizacijsku i financijsku pomoć HGK. Tako mnogi od nas svoje pojavljivanje na stranim tržištima mogu zahvaliti upravo zajedničkim nastupima organiziranima preko HGK. U svemu tome značajna je bila financijska potpora Komore i u osmišljavanju zajedničkog marketinga vina, kao i kod pisanja pravilnika i zakona koje smo preko HGK prosljeđivali Ministarstvu.

Moguće je da je potrebno napraviti određene promjene unutar HGK, ali bi bilo dobro da to urade same članice - bez velikog uplitanja politike. Struka i članstvo trebaju reći kakva im Komora treba.