ICC-ev seminar: Kako sastaviti arbitražnu klauzulu ICC-a prema vašim potrebama?

Objavljeno: 17. 10. 2016. , Ažurirano: 03. 02. 2017.

ICC Hrvatska, u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom, poziva na seminar Kako sastaviti arbitražnu klauzulu ICC-a prema vašim potrebama, 7. studenoga 2016., u Hrvatskoj gospodarskoj komori (Draškovićeva 45, Zagreb), u 9 sati (Velika dvorana na prvome kat).

Uvod u seminar

Međunarodno arbitražno sudište Međunarodne trgovačke komore (ICA – ICC) vodeće je  međunarodno arbitražno tijelo za rješavanje trgovačkih sporova. Postupajući u skladu s Arbitražnim pravilima ICC-a, Sudište pomaže strankama, njihovim odvjetnicima i arbitrima u učinkovitom vođenju arbitražnih postupaka.

Iako je ICC objavio niz standardnih klauzula o rješavanju sporova, u praksi se susrećemo s primjerima nepotpunih, nejasnih ili proturječnih arbitražnih klauzula. Takve klauzule mogu otežati vođenje arbitraže pa i uzrokovati dugogodišnje arbitražne ili sudske postupke o tome koji su način rješavanja sporova stranke namjeravale ugovoriti i, posljedično, nepotrebne troškove.

Koji je cilj seminara?

• na primjerima iz prakse omogućiti polaznicima da na najbolji način prilagode sadržaj standardnih klauzula svojim potrebama i  konkretnom ugovoru
  • uputiti  kada je poželjno ugovoriti pojedine sastojke arbitražne klauzule te kako izbjeći uobičajene zamke

Uz vodstvo iskusnih arbitražnih stručnjaka,  ovaj interaktivni seminar obuhvatit će:

• sadržaj i posebnosti standardne arbitražne klauzule ICC-a
  • zamišljen pregovarački proces sklapanja ugovora i sastavljanja arbitražne klauzule koju bi ugovor trebao sadržavati

Kome je seminar namijenjen?

Članovima uprava trgovačkih društava koja djeluju na međunarodnim tržištima; korporativnim pravnicima; odvjetnicima; državnim odvjetnicima; sucima; drugim pravnicima i svima koji se u svojem poslovnom ili stručnom radu susreću s međunarodnom trgovačkom arbitražom.

Predavači:

• Živa Filipič, L. L. M – savjetnica koja vodi tim za upravljanje predmetima pri Međunarodnom arbitražnom sudištu ICC-a u Parizu
  • Hrvoje Sikirić – redoviti profesor i predstojnik Katedre za međunarodno privatno pravo na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu
  • Davor Babić – izvanredni profesor na Katedri za međunarodno privatno pravo Pravnoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
  • Gordan Stanković – odvjetnik – partner i voditelj pomorskopravnog odjela u Odvjetničkom društvu Vukić i partneri d. o. o. u Rijeci.

Kotizacija i uvjeti prijave:

Iznos kotizacije:

• Redovna cijena: 760,00 kn
  • 30% popusta za članice ICC-a Hrvatska*: 532,00 kn
  • 10% popusta za prijavu dvoje ili više sudionika iz iste pravne osobe
  • (na navedene cijene ne obračunava se PDV)

lista članica ICC-a Hrvatska

Što uključuje kotizacija?

• radne i online materijale (prezentacije) nakon seminara
  • ručak i osvježenje u pauzama
  • certifikat o pohađanju seminara
  • Arbitražna pravila Međunarodne trgovačke komore, dvojezično hrvatsko-englesko izdanje, 2011.

Kako se možete prijaviti?

• prijaviti se možete ispunjavanjem online prijavnice
  • po zaprimljenoj prijavi sudioniku će se elektroničkim putem proslijediti predračun
  • potpisivanjem obrasca za prijavu prihvaćate Uvjete prijave i otkazivanja za edukacije u organizaciji ICC-a Hrvatska
  • rok za prijavu sudionika: četvrtak, 3. studenoga 2016.
  • rok za plaćanje kotizacije: petak, 4. studenoga 2016.