Gospodarska delegacija na sajmu
Izvor: HGK

Hrvatska gospodarska delegacija na sajmu Bauen und Energie

Objavljeno: 26. 01. 2018. , Ažurirano: 26. 01. 2018.

Bauen&Energie je bečki međunarodni sajam graditeljstva, uređenja i energetske učinkovitosti koji se održava 17. godinu zaredom i najveći je takav sajam u Austriji. Hrvatska gospodarska komora osigurala je posjet 22 zainteresirane tvrtke.

Ove su godine u organizaciji Sektora za graditeljstvo i komunalno gospodarstvo HGK sajam posjetile 22 hrvatske tvrtke: Buturac gradnja, Istropa, Moding junior, Zapad stan, Monel, Urbia, Za grad rad, Geos, GEC, Anselmo inženjering, HIB, Pi projekt, Petroša inženjering, Bačelić, Tehnostan, Komunalac Samobor, Technodomus, Sunce projekt, Zarh, Dimnjak, DMK servisi i Brooding.

Osnovne su tematske cjeline ovogodišnjeg sajma Bauen Energie: krovni sustavi, ograde, zidovi i energetska učinkovitost gradnje, spa i sauna sustavi i građevinska stolarija.

Bauen&Energie je sajam koji je u 2017. godini posjetilo više od 40.000 posjetitelja. Članovima hrvatske gospodarske delegacije odlazak na sajam otvorio je priliku za razmjenu informacija koje se odnose na inovacije u gradnji, od urbanističkog planiranja do održavanja zgrada i upravljanja radovima te uvid na tržišta usmjerena na maksimalnu učinkovitost, održivost, vrhunski dizajn i inovacije. Uoči posjeta, HGK i sajam Bauen&Energie pripremili su B2B razgovore za zainteresirane tvrtke.

Bauen.jpg

Gospodarska delegacija u Veleposlanstvu RH u Beču; Izvor: HGK

Uz predstavnike sajma i Gospodarske komore Republike Austrije, gostoprimstvo i doček hrvatskoj delegaciji priredilo je i hrvatsko Veleposlanstvo u Republici Austriji.

Osnivač i vlasnik tvrtke Buturac gradnja d. o. o. iz Nove gradiške Dražen Butorac izrazio je veliko zadovoljstvo ovakvim događajem jer smatra kako hrvatski građevinski sektor treba biti upoznat sa svjetskim trendovima u gradnji.

Vlasnik tvrtke HIB iz Sv. Ivana Zeline Ivo Hasan, koji proizvodi inoks i metalne proizvode te PVC stolariju, naglasio je kako je ovo prilika ne samo za internacionalizaciju i modernizaciju poslovanja već i za bolje povezivanje samih hrvatskih tvrtki u lancu, od projektiranja do nabave, gradnje i održavanja.