Izvor: Pixabay

HGK – ŽK Rijeka predstavljanja nove mjere aktivne politike zapošljavanja

Objavljeno: 01. 04. 2019. , Ažurirano: 04. 04. 2019.

Hrvatska gospodarska komora – Županijska  komora Rijeka organizira zajedničku sjednicu Strukovne skupine metaloprerađivačke industrije, Strukovne skupine graditeljstva, Strukovne skupine drvoprerađivačke industrije, Strukovne skupine komunalnoga gospodarstva, Strukovne skupine za razvoj ljudskih potencijala te Strukovne skupine trgovine hranom i pićem koja će se održati u srijedu, 10. travnja, u 10 sati.

Glavne teme sjednice bit će:

• predstavljanje ''Nove mjere aktivne politike zapošljavanja Hrvatskog zavoda za zapošljavanje za 2019. godinu'' o kojoj će izvijestiti Željko Marković, predstojnik Regionalnog ureda za Rijeku, Hrvatskog zavoda za zapošljavanje
  • mogućnosti zapošljavanja strane radne snage društveno odgovornim zapošljavanjem, o čemu će govoriti Denis Delogu iz Agencije Astra Centar
  • Nedostatak stručne radne snage – prepreka u razvoju gospodarstva, izvjestitelj Davorko Vidović, savjetnik za radnu politiku i zapošljavanje, HGK
  • Rijeka 2020 – Europska prijestolnica kulture: Javni poziv za pokrovitelje i dobavljače, koju će predstaviti Alma Čakmazović, direktorica Sektora za komunikacije i marketing, Rijeka 2020 d.o.o. i Tamara Manzoni, voditeljica korporativnih partnerstava, Rijeka 2020 d.o.o.
  • plan promocije gospodarstva HGK i ŽK Rijeka u zemlji i inozemstvu za 2019. godinu, koji će predstaviti Blanka Kalokira, koordinatorica u HGK – ŽK Rijeka.

Sudjelovanje u radu sjednice potrebno je potvrditi najkasnije do 9. travnja, ispunjavanjem prijavnice u nastavku teksta.

Za dodatne informacije slobodno se obratite Blanki Kalokira putem e-pošte bkalokira@hgk.hr ili telefona 051/209 169.