Posjetitelji na izložbenom prostoru HGK - ŽK Bjelovar
Izvor: ŽK Bjelovar
Autor: Miljenko Juratovac

HGK na 24. Jesenskomu međunarodnom bjelovarskom sajmu

Objavljeno: 11. 09. 2016. , Ažurirano: 18. 10. 2016.

Na 24. Jesenskomu međunarodnom bjelovarskom sajmu, od 9. do 11. rujna na sajamskome prostoru u Gudovcu sudjelovali su izlagači županijskih komora Osijek, Vukovar, Virovitica, Požega, Čakovec, Sisak, Zagreb i Bjelovar.

Mato Brlošić, izaslanik predsjednice Kolinde Grabar Kitarović koji je ujedno i predsjednik Hrvatske poljoprivredne komore, otvorio je sajam. Zemlja partner bila je Izrael, a sajam su posjetila mnogobrojna inozemna poslovna izaslanstva.

Novost na ovogodišnjem Jesenskomu međunarodnom bjelovarskom sajmu bilo je događanje pod nazivom Peti element s ponudom opreme za korištenje obnovljivih izvora energije i povećanje energetske učinkovitosti.

Ukupno 28 izlagača gore navedenih županijskih komora po promotivnim je cijenama prodavalo egzotično voće, ukrasne biljke i sadnice, med i pčelarske proizvode, čajeve i proizvode biljnog porijekla, kožne jakne, radnu odjeću i obuću, a na vanjskomu izložbenom prostoru skladišne montažne hale, traktore, priključke i prikolice za traktore.

Uz najavu 4. Salona inovacija Bjelovar 2016. i ostalih događanja koja organizira HGK, posjetiteljima štanda HGK predstavljene su oznake Hrvatska kvaliteta i Izvorno hrvatsko, te je osobito isticana akcija Kupujmo hrvatsko.