Dobitnici priznanja ŽK Šibenik
Izvor: ŠibenikIn

Najuspješnijim tvrtkama Šibensko-kninske županije u 2016. dodijeljeno priznanje Zlatna plaketa

Objavljeno: 13. 11. 2017. , Ažurirano: 13. 11. 2017.

Na svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća Županijske komore Šibenik, održanoj 9. studenoga u hotelu Ivan u kompleksu Solaris, najuspješniji su poduzetnici županije dobili Zlatne plakete za 2016. godinu.

Prigodnim riječima, prisutnima na svečanoj sjednici, obratili su se Josip Zaher, potpredsjednik HGK, Darija Puljić zamjenica župana, i Ivan Soža predsjednik Županijske komore Šibenik. Tvrtka Geodezija d. o. o. iz Šibenika najusješnija je u kategoriji malih. Bavi se geodetsko katastarskim poslovima, praktičnom i inženjerskom geodezijom, fotogrametijom, laserskim 3D skeniranjem te hidrografijom. Imaju podružnice u Zagrebu i Zadru. Zlatnu plaketu suvlasniku tvrtke Božidaru Čulavu uručio je predsjednik ŽK Šibenik Ivan Soža.

U kategoriji srednjih tvrtki, Zlatnu plaketu je dobila tvrtka Knauf d. o. o., Knin. Knauf d. o. o. Knin dio je međunarodne grupacije Knauf, svjetskog lidera u proizvodnji sustava suhe gradnje, žbuka i izolacija. Prokuristu Knaufa Dejanu Vapskom Zlatnu plaketu je uručila zamjenica šibensko-kninskog župana Darija Puljić.

Najuspješnije trgovačko društvo u kategoriji velikih tvrtki jest Solaris d. d. iz Šibenika. U sklopu Solaris Resorta nalazi se pet hotela, kamp, marina te vile Kornati i Vile Dalmatian Stars. Solaris je poznat i po Dalmatinskom etno selu koje se nalazi u središtu Solaris Resorta. Osim animacijskih programa, Solaris ima i sportski centar s terenima za najrazličitije sportove te Welness&Spa Mediterranean Garden i Aqua Park. Za četvrtu nominaciju po redu, izvršnoj direktorici Solarisa Katarini Lilić,  Kristalnu je plaketu uručio potpredsjednik HGK Josip Zaher.

Zahvalnicu za petnaestogodišnje obavljanje dužnosti u Gospodarskom vijeću ŽK Šibenik dobio je član vijeća Mate Burić, član Uprave Miaba d. o. o. Šibenik. Zahvalnica će Mati Buriću biti naknadno uručena.

Tvrtka Luka Šibenik d. o. o. Šibenik dobila je Priznanje HGK povodom 70 godina rada te iznimnog doprinosa razvitku hrvatskoga gospodarstva. Direktoru Luke Šibenik Davoru Škugoru Priznanje je uručio predsjednik Soža.

Na Svečanoj su sjednici, uz predstavnike nagrađenih tvrtki, bili članovi Gospodarskog vijeća ŽK Šibenik, predstavnici Županije i gradova, lokalne uprave i samouprave, gospodarstvenici te predstavnici medija.