Susret hrvatskih i austrijskih poduzetnika u Grazu
Izvor: HGK ŽK Požega
Autor: HGK ŽK Požega

ŽK Požega na Danu Hrvatske u Grazu predstavila poduzetništvo svoje županije

Objavljeno: 06. 10. 2016. , Ažurirano: 07. 10. 2016.

Održani su i B2B sastanci 25 požeško-slavonskih gospodarstvenika s austrijskim kolegama.

U utorak, 4. listopada, Županijska komora Požega i Požeško-slavonska županija organizirale su put u Austriju na Dan Hrvatske u Grazu, u organizaciji Hrvatsko-austrijske trgovinske komore.

Cilj sastanka bilo je predstavljanje potencijala Požeško-slavonske županije te povezivanje austrijskih i požeških poduzetnika. Na početku susreta pozdravne riječi uputili su Martin Schaller, glavni direktor Raiffeisen Landesbanke Steiermark AG, Karl Heinz Dernoscheg, direktor Gospodarske komore Štajerske i zamjenik veleposlanice RH u Austriji Branimir Lončar. Nakon izlaganja stanja u RH te projekcija za budućnost održana je panel-rasprava u kojoj se govorilo o problemima, prilikama i mogućnostima poslovanja u Hrvatskoj.

Nakon toga su održani B2B sastanci 25 požeško-slavonskih gospodarstvenika s austrijskim predstavnicima te sastanak predstavnika Österreichischer Raiffeisenverbanda sa županom, razvojnim agencijama te poljoprivrednim udrugama radi razmjene iskustava udruživanja austrijskih poljoprivrednika.

Graz Dan Hrvatske Biz Kutjevo Alles.jpg

Predstavljanje gastronomske ponude na Danima Hrvatske u Grazu; Izvor: ŽK Požega; Snimila: HGK ŽK Požega.