Izvor: HGK Županijska komora Pula

Članice ŽK Pula jačaju organizirano djelovanje u sklopu Strukovnih grupa

Objavljeno: 05. 02. 2016. , Ažurirano: 16. 09. 2016.

Na sjednicama su predstavnici tvrtki članica Strukovnih grupa raspravljali o prošlogodišnjoj turističkoj sezoni i pripremama za rad u 2016. godini, pravnoj regulativi kojom se uređuje poslovanje ovih djelatnosti te prijedlozima za plan rada i aktivnosti u 2016. godini.

Tvrtke članice Županijske komore Pula u djelatnosti turizma jačaju organizirano djelovanje u sklopu Strukovnih grupa pri ŽK Pula. Uz potporu HGK kao matične institucije, rad tvrtki u strukovnim grupama omogućuje zaštitu zajedničkih interesa, unapređenje suradnje te rad na zajedničkim projektima.

Na konstituirajućim sjednicama dviju Strukovnih grupa pri ŽK Pula održanih u ponedjeljak, 1. veljače te u srijedu, 3. veljače, zbog isteka mandata izabrano je novo vodstvo Strukovne grupe iznajmitelja smještajnih kapaciteta na plovnim objektima (charter) i Strukovne grupe ronilačkog turizma.

Za predsjednika Strukovne grupe iznajmitelja smještajnih kapaciteta na plovnim objektima (charter) iznova je izabran Vito Legović (Vito nautika d. o. o.), dok su zamjenici predsjednika Boško Čelić (Adriatic yacht charter d. o. o.) i Tina Bašić (Pitter d. o. o.). Željko Kamerla iz tvrtke KL – SUB d. o. o. iznova je izabran za predsjednika Strukovne grupe ronilačkog turizma, dok je Marko Srečec (The old diver j. d. o. o.) izabran za zamjenika predsjednika. Poslovni tajnik Strukovnih grupa je stručna suradnica u ŽK Pula Ticiana Trošt.

Kako pri Hrvatskoj gospodarskoj komori na nacionalnoj razini djeluje Udruženje pružatelja usluga smještaja na plovilima – charter te Zajednica ronjenja u gospodarstvu, predsjednici Strukovnih grupa ŽK Pula sudjelovat će u radu ovih tijela.