Savjetovanje za poljoprivrednike u šest županijskih komora

pixabay
Cilj je savjetovanja informirati poljoprivrednike o mjerama ruralnog razvoja i upravljanju rizicima u poljoprivredi te im predstaviti mogućnosti financiranja poljoprivredne proizvodnje kroz programe HBOR-a, poslovnih banaka, kao i nabave opreme i mehanizacije putem leasinga.

Sektor za poljoprivredu, prehrambenu industriju i šumarstvo i Sektor za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize HGK u suradnji sa županijskim komorama organiziraju ciklus savjetovanja za poljoprivrednike s temom Upravljanje rizicima u poljoprivredi i mogućnosti financiranja poljoprivredne proizvodnje.

Savjetovanja će se održati u šest županijskih komora – Osijeku, Bjelovaru, Varaždinu, Sisku, Puli i Splitu.

Predstavnici Ministarstva poljoprivrede u prvom će dijelu predstaviti najvažnije novine iz Programa ruralnog razvoja RH - Mjere 4 „Ulaganja u fizičku imovinu“, kao i provedbu mjere M17 „Upravljanje rizicima“, s naglaskom na sufinanciranju dijela premije osiguranja. Na konkretnim primjerima i problemima u praksi savjetnici iz društava za osiguranje govorit će o važnosti osiguranja poljoprivredne proizvodnje te o vrstama i načinu osiguranja. U drugom dijelu Savjetovanja govorit će se o mogućnostima financiranja poljoprivredne proizvodnje kroz programe HBOR-a, poslovnih banaka i leasinga.

Savjetovanja će se održati:

• ŽK Osijek, 9. ožujka 2017.
  • ŽK Varaždin, 14. ožujka 2017.
  • ŽK Bjelovar, 16. ožujka 2017.
  • ŽK Sisak – 23. ožujka 2017.
  • ŽK Pula - 7. travnja 2017.

Termine ostalih savjetovanja objavit ćemo naknadno.

Savjetovanje je namijenjeno poljoprivrednim proizvođačima, obiteljskim gospodarstvima i ostalim zainteresiranima, a predavači će biti predstavnici Ministarstva poljoprivrede, Udruženja osiguravatelja, Udruženja banaka i Udruženja leasing društava HGK.

Program i prijavni obrazac savjetovanja možete preuzeti u rubrici Priloženi dokumenti.

• Matija Vujević Viša stručna suradnica Tel: 01/456-1659 Email: mvujevic@hgk.hr