Visoka priznanja za kvalitetu prehrambenih proizvoda
Izvor: ŽK Otočac

Vrijedna priznanja proizvođačima iz Ličko-senjske županije za kvalitetu proizvoda

Objavljeno: 12. 05. 2017. , Ažurirano: 15. 05. 2017.

ŽK Otočac u sklopu Projekta promocije proizvoda i proizvođača Ličko-senjske županije dala je podršku ocjenjivanju kvalitete proizvoda koje organizira Direkcija Novosadskog sajma uoči 84. Međunarodnog poljoprivrednog sajma u Novom Sadu, koji se održava od 13. do 19. svibnja.

Budući da Ličko-senjska županija nema puno velikih proizvođača poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda, podrška Komore, u smislu sufinanciranja ocjenjivanja kvalitete jednog proizvoda po proizvođaču, usmjerena je tvrtkama i malim proizvođačima iz Ličko-senjske županije koji su kontinuirano sudjelovali u akciji Kupujmo hrvatsko i u projektu Vrijedne ruke Hrvatske gospodarske komore, kao i na izložbama i sajmovima realiziranim u organizaciji županijskih komora. Cilj je pristupiti malim proizvođačima kao potencijalnim gospodarskim subjektima koji će širiti svoju proizvodnju, osnažiti ih te pomoći da proizvodi malih proizvođača postanu prepoznatljivi na tržištu, a da u doglednoj budućnosti neki od proizvoda postanu i ponosni nositelji oznake Hrvatske kvalitete.

Ličko-senjski proizvođači osvojili su ukupno pet medalja i time pokazali da imamo visokokvalitetne proizvode koji ravnopravno mogu stati uz bok konkurenciji i izvan nacionalnih okvira.

Veliku zlatnu medalju u kategoriji Proizvodi na bazi žita i brašna dobila je tvrtka Tušak d. o. o. iz Gospića za proizvod Speci Softy.

Zlatnom se medaljom u kategoriji Meso i proizvodi od mesa okitio Jadri trade d. o. o. iz Otočca zahvaljujući svojoj Ličkoj pečenici.

Rakije Jabukovača i Borovica donijele su OPG-u Vlainiću iz Perušića dva srebra u kategoriji Jaka alkoholna pića u zanatskom tipu proizvodnje, dok je srebrnu medalju za Dobar dizajn osvojila linija pčelinjih proizvoda Ličko kolo, autora dizajna Vedrana Matića iz Visign kreativnog studija u Zagrebu za proizvođača OPG Furlan iz Korenice.