Sjednica Gospodarskog vijeća ŽK Zadar

Objavljeno: 21. 06. 2017. , Ažurirano: 03. 07. 2017.

Daljnji rast gospodarske aktivnosti Zadarske županije

U hotelu Kolovare u Zadru 28. lipnja na proširenoj je sjednici Gospodarskog vijeća ŽK Zadar predsjednik Komore Dario Jurin pred osamdesetak okupljenih poduzetnika, gradonačelnikom Zadra Brankom Dukićem sa suradnicima, predstavnicima županije, Trgovačkog suda u Zadru, gradonačelnicima i načelnicima općina u županiji te novinarima u uvodnom obraćanju naglasio nastavak rasta gospodarske aktivnosti i uspješnog poslovanja poduzetnika. „Prema prvim pristiglim podacima Državnog zavoda za statistiku iz 3918 godišnjih izvješća poduzetnika za proteklu godinu, porasli su ukupni prihodi, s 12,3 u 2015. na 12,7 milijardi kuna u 2016. godini, a dobit prije oporezivanja s 352,4 na 600 milijuna kuna“, rekao je predsjednik Jurin. Broj zaposlenih u županiji nikad nije bio veći nego prošle godine, nastavio je, a turistički dolasci i noćenja u stalnom su porastu. Jedino su lanjski robni izvoz i uvoz nešto lošiji nego pretprošle godine. Prosječni iznos mjesečne isplaćene plaće u Zadarskoj županiji malo je manji od prosječnog hrvatskog. Spomenuo je Jurin u ovoj prigodi i 167. obljetnicu osnutka šest komora na području današnje Hrvatske, od kojih jedne i u Zadru, naredbom Austrijskog carstva 1850. godine.

Sjednica Gospodarskog vijeća ŽK Zadar.JPG

Mira Krneta s Ekonomskog fakulteta u Splitu i voditeljica splitskog Područnog ureda Hrvatske banke za obnovu i razvitak predstavila je poduzetnicima programe kreditiranja banke, a o financijskom sustavu u funkciji gospodarskog rasta i razvoja izlagala je Marijana Ivanov s Katedre za financije zagrebačkog Ekonomskog fakulteta. Sjednica je završila njihovim pojedinačnim razgovorima sa zainteresiranim poduzetnicima.

Prezentacija Gospodarstvo Zadarske županije u 2016. godini