24. Zagorski gospodarski zbor u Krapini

Objavljeno: 02. 09. 2016. , Ažurirano: 09. 09. 2016.

Krapinsko-zagorska županija, Grad Krapina, Županijska komora Krapina, Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije i Radio Kaj organiziraju u Krapini, pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva poduzetništva i obrta RH, u sklopu Tjedna kajkavske kulture, tradicionalnu izložbu gospodarstva – 24. Zagorski gospodarski zbor.

Najveće okupljanje i promocija gospodarstvenika u Hrvatskom zagorju održat će se u Osnovnoj školi „Ljudevit Gaj“ u Krapini, od 8. do 10. rujna. Na Zboru će izlagati gospodarstvenici i obrtnici cijele Hrvatske i susjedne Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije i Mađarske.

Ovogodišnja zemlja partner Zagorskoga gospodarskog zbora jest Republika Slovenija, a županija partner Šibensko-kninska županija.

Na Zagorskomu gospodarskom zboru,  uz izložene proizvode i prezentaciju obrtničkih usluga, bit će i brojnih sajamskih događanja. Uz kulinarski šou održat će se i radionica izrade zagorskih štrukli te degustacija proizvoda. Najmanjim će posjetiteljima izložbe biti namijenjene dječje radionice, a starijima predavanja o svemiru te posjet Planetariju na sajamskom prostoru. Muzeji Hrvatskog zagorja predstavljaju svoju djelatnost i suvenire uz žive slike krapinskog neandertalca, povijesnih ličnosti (poput Matije Gupca, Veronike Desiničke, vitezova i dama) te zagorske svadbe. Također, na izložbi će se predstaviti književnici i glazbenici, održat će se modne revije te će se pružati besplatne frizerske i kozmetičarske usluge za posjetitelje.

Četvrtak, 8. rujna, rezerviran je za svečano događanje Poslovni uzlet Krapinsko-zagorske županije, zatim za Festival poduzetništva, obrta i OPG-a te za svečanu dodjela majstorskih diploma Hrvatske obrtničke komore.

ŽK Krapina će u petak, 9. rujna, u Srednjoj školi Krapina organizirati Slovensko-hrvatsku konferenciju za poduzetnike.

Posljednjeg dana izložbe održat će se svečana dodjela Zahvalnica sudionicima Zbora.

Izložba će biti svakodnevno otvorena od 10 sati do 22 sata. Detaljnije o izlagačima na internetskoj stranici www.zgz.hr.